kursy lotnicze, proszę o pomoc

kursy lotnicze, proszę o pomoc

Trzeba przejść jakieś badania żeby można było pilotować małe samoloty? Ktoś ma taką licencje i coś o tym wie?

Fin56

Posty: 2

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć sporo pieniędzy, ale i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

21gregorek

Posty: 13

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam inne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

Zosia88

Posty: 3

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, natomiast nie dałem rady. Myślałem, że będzie to prostsze powinność do wykonania, a okazało się zbyt uciążliwe. Teorii dużo. To jest kilka przedmiotów, które trzeba znać znakomicie. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

MisiekKce

Posty: 3

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie pozyskanie, zatem zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to pożądane byłoby byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek możliwości zdrowotne.

Sewerynus

Posty: 8

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

xacax

Posty: 5

 
Samoloty zawsze były kosztowne i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć wiele pieniędzy, lecz i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

ali.ktoś

Posty: 9

 
Z tego, co wiem licencje pilota można otrzymać, ale trzeba też mnóstwo się uczyć. Obecnie każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, iż nie wszyscy od razu zaliczają.

bartek33

Posty: 6

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, lecz zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, dlatego to nie jest dla mnie.

Jasioneczek

Posty: 26